Een waterput voor de schoolmoestuin in Rubia, Tanzania

Op de Engelstalige basisschool in Rubya krijgen de leerlingen elke dag een warme maaltijd. Om genoeg voedsel te kunnen produceren heeft de moestuin bij de school een waterput nodig. Dat helpt de school om financieel onafhankelijk te worden.
Wat willen we bijdragen? € 3.800
Land
Tanzania
Doelgroep
Kinderen
Thema
Onderwijs
1 februari 2025 t/m 30 juni 2026
Doneer nu
Wat willen we bijdragen? € 3.800
Land
Tanzania
Doelgroep
Kinderen
Thema
Onderwijs
1 februari 2025 t/m 30 juni 2026

Wat is er aan de hand?

In Tanzania gaan bijna alle kinderen naar de basisschool. Het openbaar onderwijs is goedkoop, maar ook slecht. Er zijn te weinig leraren, de klassen zijn te groot en er is een groot gebrek aan boeken en andere leermiddelen. Op de basisschool wordt meestal les gegeven in Swahili, in het voortgezet onderwijs is Engels de voertaal. In de plaats Rubya heeft de Stichting Shoma in 2015 op verzoek van ouders een particuliere Engelstalige basisschool opgericht, voor een betere aansluiting op de middelbare school. De school staat goed bekend en telt inmiddels zo’n 200 leerlingen uit de hele regio. Ook kinderen die geen schoolgeld kunnen betalen, ongeveer de helft, zijn welkom. Voor leerlingen die ver van school wonen is busvervoer geregeld. De kinderen krijgen elke schooldag een warme maaltijd. Bij de school is een moestuin aangelegd, maar die brengt nog niet genoeg op om alle kinderen te voeden.

Wat willen we  bereiken?

Het doel van de Stichting Shoma is het bieden van goed basisonderwijs aan alle kinderen in de regio rond Rubya. Om financieel onafhankelijk te worden is het nodig dat het aantal leerlingen groeit tot 350, waarvan tweederde schoolgeld betaalt. Daarnaast wil de school dat de moestuin genoeg voedsel gaat produceren voor alle leerlingen en leraren, zodat er geen groente meer ingekocht hoeft te worden. 

Hoe doen we dat?

Om de productie van de moestuin te vergroten is het niet voldoende om de tuin uit te breiden. Er is ook is water nodig. Daarom wordt in de tuin een waterput aangelegd. Het onderhoud van de tuin wordt gedaan door leerlingen en leraren en met vrijwillige inzet van ouders. De hele dorpsgemeenschap mag gebruik maken van de waterput. Dit komt de gemeenschapszin ten goede. 

Verschillende scholen van de Bisschop Möller Stichting in Friesland voeren samen campagne voor dit project om het benodigde projectgeld in te zamelen. Het is voor andere parochies daarom niet meer mogelijk hierbij aan te sluiten.

Dit project is door Vastenactie goedgekeurd voor een totaalbedrag van € 11.400. Hiervan wordt € 7.600 bijeengebracht door de parochie. Vastenactie legt daar € 3.800 bij.

Doneer nu